משרד הבריאות מזהיר כי המוצר "החלקת שיער PURE ORGANIC" משווק ללא אישור

משרד הבריאות מזהיר  כי המוצר  המשווק  תחת השם " החלקת שיער PURE ORGANIC , פיור אורגניק" משווק לטיפול לשימוש בהחלקות שיער, ללא אישור משרד הבריאות

בעקבות פניות למשרד הבריאות ופרסומים ברשת האינטרנט ובאתר "פייסבוק"  מבקשת הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות במשרד הבריאות, להודיע כי  המוצר  המשווק  תחת השם  "החלקת שיער PURE ORGANIC , פיור אורגניק" מספר רישיון משרד הבריאות 1/91993/16  משווק בניגוד למטרת השימוש המאושרת בתנאי רישיונו והוא אינו מאושר להחלקות שיער.

התמרוק "מסכה טיפולית PURE TREATMENT MASK "  בעל מספר רישיון 1/91993/16  והמשווק על ידי קארין ש.א. ייצור ושיווק למספרות, משמש על פי תנאי רישיונו כמסכה טיפולית לריכוך השיער בלבד.  תמרוק זה  לא אושר  כאורגני ולא אושר להחלקות שיער על פי תנאי רישיונו.

משרד הבריאות מזהיר את הציבור והמספרות כי שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות או שימוש במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם עשוי להזיק לבריאות הציבור והספרים/יות.

משרד הבריאות מודיע כי, יש לבדוק היטב כי התמרוקים בהם נעשה שימוש הינם תמרוקים מאושרים בלבד שאינם מכילים חומרים נוספים שהרכבם לא נבדק  ובטיחותם לא ידועה.

ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת.

לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400*  ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, במשרד הבריאות.

http://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/09102016.aspx

כתיבת תגובה