איסוף מהמדפים עקב תקלה במכשירים לניטור רמות סוכר בדם OmniPod ו-FreeStyle

להודעה מתוך אתר משרד הבריאות:

חברת אבוט פרסמה הודעה לציבור בנוגע למכשירים לניטור רמות סוכר בדם FreeStyle  ו OmniPod .

רצ"ב ההודעה:18022014_1.png

החברה קיבלה הנחייה ברורה לגבי אופן איסוף המכשירים, חובת הפרסום ללקוחות ולציבור ממנהל הטכנולוגיות במשרד הבריאות ופרסמה כבר אתמול מודעה לציבור בעיתונות (פרטים בהמשך בהתייחסות החברה).
מדובר במכשור יחסית ישן ובפלטפורמות טיפוליות לא עדכניות.
היקף האוכלוסיה לגביה המודעה רלוונטית עומד על כ2000 משתמשים לפי ההערכה של החברה.
החברה מפעילה מוקד טלפוני מונגש שפתית ל-4 שפות ומאפשרת הגעה למשרדיה בכל שעות היום, ובהמשך לפנייה של הלקוחות לגביהם המודעה רלוונטית, מפעילה שרות של החלפת מכשור.
משרד הבריאות ממשיך לעקוב אחרי יישום המלצותיו לחברה בישראל ואף יפגש עם נציג החברה המייצרת שמגיע מחר מארה"ב לארץ.
חשוב לציין כי כל המשתמשים במדי הסוכר שניתנו בקופות החולים FreeStyle Freedom Lite, FreeStyle Lite  בשנים האחרונות ו/או במד הסוכר FreeStyle Freedom  שקדם להם אינם ולא היו חשופים כלל לנושא זה. מדי הסוכר האלו אינם נכללים בהודעה של אבוט ולכן לא משנה איזו אצווה של מקלוני בדיקה יש בידי הלקוח, התוצאות המתקבלות הינן תקינות ואין כל חשש לתוצאות לא מדויקות.
לא נדרשת כל פעולה עבור לקוחות אלו לא החלפת מכשיר ולא החלפת מקלוני בדיקה.
לדרישת  משרד הבריאות ובמקביל לפרסום שיצא ללקוחות נעשה כעת איסוף מלא של כל מקלוני הבדיקה מבתי המרקחת ומקופות החולים של אצוות שיוצרו לפני 2014. התהליך החל בכל הקופות ובבתי המרקחת שלהם נמכרו הפריטים בעבר.
למעשה חלק גדול ממקלוני הבדיקה הם כבר מאצוות משנה 2014 או מאצוות שלפי הודעת היצרן הינן תקינות לאחר ייצור של 6 בנובמבר 2013.
פורסם בקטגוריה חדשות , מאת מערכת הסתדרות הרוקחים בישראל.

כתיבת תגובה