מקבלי מגינים ותעודות כבוד והערכה | רוקחות 2011

הענקת תעודות "חבר כבוד בהסתדרות הרוקחים בישראל"

מגר' לואי מחט 

לואי נולד להורים ניצולי שואה שהיגרו לדרום אפריקה, שם גדל התחנך ולמד.  את לימודי הרוקחות סיים בשנת 1963 ביוהנסבורג ומיד החל לעבוד כרוקח קהילתי. ב-1976 עלה לואי עם משפחתו ארצה ממניעים ציוניים והתיישב ברעננה שם הוא מתגורר עד היום. בתחילת דרכו בארץ עבד בחברת התרופות "איקפארם" שלימים התמזגה לתוך חברת "טבע". ואולם, העיסוק ביצור תרופות לא סיפק את שאיפותיו המקצועיות והוא פנה לאתגר אחר בתחום , לרוקחות קהילתית. בשנת 1978 הקים לואי יחד עם חברו הרוקח סאני ז"ל את בית המרקחת "אחוזה" במרכז רעננה, בו שימש לואי גם כרוקח אחראי במשך מעל 30 שנה. בית מרקחת "אחוזה" נודע כמרכז בריאות ראשוני קלאסי בקהילה שחלקה הגדול נמנה עם עולי דרום אפריקה. המוניטין של לואי כרוקח קהילתי איכפתי יצא למרחוק. לואי ממשיך גם כיום כרוקח קהילתי.

מגר' לואי מחט

הרוקח משה חבר

לחברנו הרוקח משה חבר סיפור חיים מרתק. משה יליד חאלב בסוריה סיים בהצטיינות את לימודי השנה הראשונה באוניברסיטת דמשק וסמוך לכך בשנת 1973 עלה לישראל בדרך לא דרך במסגרת מבצע הברחת צעירים יהודים לישראל.
סמוך לעלייתו לארץ, התקבל להמשך לימודי רוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים ועד סיומם התגייס לצה"ל ושירת כרוקח בבית חולים שדה מוטס. עם שיחרורו בדרגת סגן חילק את זמנו בין עבודה כרוקח בבית מרקחת בירושלים וכעיתונאי, קשב ועורך חדשות בקול ישראל בערבית. בשנת 1982 החליט משה להתמקד ברוקחות קהילתית ומאז ועד לאחרונה שימש כרוקח קהילתי, מרבית הזמן כבעלים ורוקח אחראי בבית מרקחת "אדר" בת"א, על שם ראשי תיבות של שלושת בניו. משה נאלץ לסגור את בית המרקחת בשל השתלטות כרישי נדל"ן על הבנין. משה רואה ברוקחות קהילתית שליחות ומתכוון להמשיך לעבוד כרוקח קהילתי.

הרוקח משה חבר

מגר' טובה אלטמן 

טובה ילידת תל אביב בוגרת סמינר לוינסקי ובעלת תעודת הוראה לאנגלית. נישואיה עם חברנו דניאל אלטמן ז"ל שהיה בן למשפחת רוקחים שעלו לישראל מגרמניה שינו את חייה והיא פנתה ללימודי הרוקחות  והוסמכה תחילה כעוזרת רוקחת ולאחר מכן כרוקחת מורשת בגרמניה ובישראל בביה"ס לרוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים. ב-1975 החלה לעבוד כרוקחת בבית מרקחת הידוע "אלטמן" בת"א שהוקם בשנת 1941 ע"י הוריו של דניאל ז"ל, משנת 1978 ועד לסגירת בית המרקחת בשנת 2008 שימשה טובה כרוקחת אחראית. שמו של בית מרקחת "אלטמן" יצא לפניו כמתמחה בהכנת תרופות מן הטבע והומיאופתיה, והיה בין הראשונים שקידמו תחומים אלו בישראל. ביחד הקימו דניאל ז"ל וטובה תבדל"א את חברת "אלטמן" הידועה ליבוא תוספי מזון,תרופות צמחיות וויטמינים. חיידק הרוקחות ממשיך לקנן אצל טובה וגם כיום היא ממשיכה לעבוד כרוקחת.

מגר' טובה אלטמן

ד"ר דניאל ניסים 

דניאל נולד בפאדובה באיטליה שם גדל והתחנך. את השכלתו ברוקחות עד לקבלת תואר שלישי מאוניברסיטת טריאסטי. עבודת הדוקטורט שלו כללה סינטזה כימית  של 20 מולקולות חדשות בעלות פוטנציאל אנטי ויראלי. עם סיום לימודיו עבד שנתיים במילאנו במפעל תרופות לפיתוח תכשירים רפואיים. בשנת 1970 עלה ארצה ובמשך 10 שנים כיהן כרוקח אחראי במפעל "אביק" שלימים הפך להיות חלק מ"טבע". במסגרת תפקידו זה הטמיע גישות ניהוליות-תעשיותיות חדשניות בכך תרם רבות לתעשייה הפרמצבטית בישראל. תרומתו היתה גם לצה"ל שם שירת בחיל הרפואה כקצין בדרגת סרן. לפני מעל 30 שנה החליט דניאל יחד עם הרוקחת בלה מרום שעבדה עימו במפעל "אביק" לפנות לאתגר חדש והם פתחו יחדיו את בית מרקחת "רמת אילן" מול אוניברסיטת בר אילן. יחדיו שרתו את הקהילה בנאמנות ובמקצועיות ועל כך זכו להערכה רבה מהלקוחות.

ד"ר דניאל ניסים

הרוקחת בלה מרום 

בלה גדלה והתחנכה ברמת גן. את השכלתה ברוקחות רכשה באוניברסיטה העברית בירושלים. ובתום הלימודים והסטא'ז התקבלה לעבודה במפעל לתרופות "אביק" במחלקת פיתוח תכשירים רפואיים, שם כאמור הכירה את ד"ר דניאל ניסים. הכרות זו הפכה לידידות ולשותפות רבת שנים, בבית מרקחת "בר אילן"  שאותו הקימו וניהלו יחדיו מעל 30 שנה. יצויין כי בזכות שילוב כזה של בעלי מקצוע מעולים ד"ר דניאל ניסים והרוקחת בלה מרום יצא שמו של בית המרקחת "בר אילן" כבית מרקחת קהילתי מן המעלה הראשונה.

הרוקחת בלה מרום

מגר' שוואדה מחמוד 

מגר' שוואדה מחמוד רכש את השכלתו כרוקח בבית הספר לרוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים ואותו סיים בשנת 1977. את הסטא'ג כרוקח קהילתי ביצע בשבדיה. לאחר סיום הסטא'ג ועם שובו לישראל החל עבוד כרוקח בקופת חולים כללית. בתוך 4 שנות עבודה כרוקח בבתי המרקחת של הקופה , עבר מגר' שוואדה למגזר הפרטי ושימש כרוקח אחראי במשך שנתיים בבית מרקחת "ראמה" בכפר ראמה ולאחר מכן במשך 4 שנים בבית מרקחת "חניתה" בחיפה. בהמשך החליט מגר' שוואדה לפתוח ולנהל בית מרקחת בבעלותו והוא הקים וניהל את בית מרקחת "הקריה" בטבריה שם שימש גם כרוקח אחראי. בשנת 1993 הקים וניהל את בית המרקחת "אכסאל" בכפר אכסאל שליד הר תבור, שם שימש גם כרוקח אחראי .
לפני כשנה בשנת 2010 החליט מגר' שוואדה לסיים את פעילותו כרוקח בבית המרקחת לאחר 33 שנות פעילות כרוקח מורשה ורוקח אחראי בקהילה.

סגור לתגובות.