מלחמות העצמאיים מול קבוצות הריכוז המונופוליסטיות

מלחמות העצמאיים מול קבוצות הריכוז המונופוליסטיות

חברי/ות הסתדרות הרוקחים בישראל

הנדון: מלחמות העצמאיים מול קבוצות הריכוז המונופולסטיות

 1. כידוע מזה שנים אנו ואגודים אחרים נאנקים תחת עול תאגידי הענק במשק הישראלי שפועלים לא אחת גם כקבוצות ריכוז. במקרה שלנו מדובר בקופות החולים.
  לצערנו, כל פניותינו לשרי הממשלה לדורותיהם, לחברי כנסת ולממונים על ההגבלים העסקיים לא נענו . כל הגורמים שאליהם פנינו, אנו ואגודים אחרים, עשו הכל כדי להתחמק מהטיפול בנושא. זאת ככל הנראה מתוך אי רצון להתעמת עם ראשי תאגידי הענק הללו ובמקרה שלנו קופות החולים, בשל עוצמתם הכלכלית והשפעתם הרבה על כל המשתמע מכך.
 2. לאחרונה בכוחות משותפים של מספר ארגונים החברים בל.ה.ב –לשכת העצמאים (בה כידוע גם אנו חברים), החליטה הנהלת ל.ה.ב לרכז מאמץ משותף בענין זה . הרקע הוכן מבעוד מועד כאשר בלחץ של ל.ה.ב וגורמים נוספים אחרים במשק החליטה הממשלה להקים ועדה בדרג בכיר לבחינת הרכוזיות במשק הישראלי. כיו"ר משותפים לועדה מונו: מנכ"ל משרד ראש הממשלה מר אייל גבאי ומנכ"ל משרד האוצר מר חיים שני.
 3. הנושא קיבל תאוצה והטייקונים ותאגידי הענק מתיחסים במלוא הרצינות וחלקם אף שכרו חברות יעוץ רב לאומיות "מקנזי" ואחרות להוכיח כי המצב בישראל הוא טוב (כך פורסם אתמול בעיתונות).
 4. ל.ה.ב מינתה ועדת חירום בנושא בראשותו של יו"ר ארגון המוסכים, שבה גם אנחנו השתתפנו והבענו את עמדתנו.
  במחצית אפריל השנה הושלם מסמך עמדה מסכם מטעם ל.ה.ב (הכולל כאמור גם את עמדתינו) ונשלח לוועדה הממשלתית הנ"ל.
  במקביל החלה פעילות של יחסי ציבור ובמגזין The Marker  מיום שישי האחרון (29.4.11) פורסמה כתבת תחקיר מרכזית גדולה על הנושא.
  גם ערוץ 10 של הטלויזיה מתכוון לעסוק בנושא ומפיקי התוכנית יצרו עימנו קשר.
 5. מצ"ב
 6. אשמח לענות על שאלות אם וכאשר יהיו כאלו. כמו כן אעדכנכם בכל התפתחות בנושא.
 7. בהמשך לכתבה שפורסמה ביום שישי ב THE MARKER, הנושא שודר גם במהדורת החדשות של ערוץ 10. ערוץ  10 הכין כתבת תחקיר בנושא בה הופיע מטעמנו הרוקח אבי מושנזון וחבר הועדה המרכזית בתל אביב
  מצ"ב קישור לכתבה

בברכה

יוסי שניר
מנכ"ל

כתיבת תגובה